Červenec 2010

Pusinka pro Skleněnku :-*

22. července 2010 v 14:19 | K.
Můe to být tak rok, co byste v některým z Lenčiných mnoha blogů (xD) našli článek "Pusinka pro Carolku :-*". Asi den předtím jsem napsala článek "Zlato moje". Panebože to byla tak krásná naivita. Naivita, že se nikdy nepohádáme, jenže pak to přišlo, a ani jedna nedokázala uvěřit tomu, co jsme dělala. Nejvíc jsem ale překvapovala svým chováním sebe. Byla to asi největší hádka za ty dva roky co se známe. A jakože to byla hádka pořádná. Nevím jestli to našemu vztahu pomohlo, nebo ne, to se neodvažuji posuzovat, ale jedno co vím, a posoudit můžu je:

Že holky s kterýma jsem se bavila místo tebe Leni, ti nesahaly ani po kotníky.
Že jsi mi moc chyběla
Že jsem s těma holkama vlastně ani moc nerozumněla, ale prostě jsem si řekla že změna je život. Jenže bez tebe to život nebyl. Ani nevíš co bych všechno dala za to, abych se mohla s tebou třeba i pohádat, prostě aspoň něco ;). Dost mě štvalo, že jsi obklopená kamarádkama, který mě nesnáší, ((nebo nesnášely )co se týče Aničky, tak spolu už snad vycházíme fájně :) ), takže jsem ti vlastěn ani nic říct nemohla. No, k tý hádce se vracet nebudu.

Odvahu se k tobě vrátit jsem dostala až na začátku sekundy a jsem za to hrozně moc ráda. Nemůžu posoudit - jak už jsem psala do komentáře, jestli tě mám ráda víc nebo miň jak mou nejlepší kamarádku, protože jediná "BFF" jsi byla ty v primě, ale určitě tě mám z naší "party ve škole" nejradši.

Za včerejšek ti moc děkuju :-*.

Díky, že jsi :-*
Tohle jsme ti už posílala na fb, ale je to tak krásný, že to sem nemůžu nedát :)


K.

Bon voyage!

20. července 2010 v 12:34 | K.
Vrátila jsem se z Chorvatska s pěknýma vzpomínkama :)

Středa 14. 7

Kolem 9 hodiny ráno jsme dojeli do apartmánu, mamka trapčí, snaží se domlouvat s lidmi co jim apartmán patří Chorvatsky, plete tam Angličtinu, znechuceně odcházím obhlídnout pláž. Za půl hodiny dojde zbytek rodiny a celej den se válíme na pláži. Za tmy jdu ven, sednout si na molo, po pěti minutách si přisednou asi 2 metry ode mně přiopilí borci a začnou mi nabízet chlast. Se slovy "ne díky" si odsednu, oni to zřejmě nepochopí a dál si melou něco v tý svý hatmatilský chorvatštině. Znechuceně si odsedám ještě o kousek dál, oni se opět přisunou. Zvedám se a odcházím.

Čtvrtek 15. 7.

Naši začnou nervit, protože nechcou být na hlavní pláž, protože je tam moc lidí, takže se přesouváme asi o 50 metrů dál za přístaviště, kde není písek v moři ani na pláži ale zase je tam moře průhlednější. Po 10 metrů je asi metr širokej pás řád přes kterej se musí projít. nesnáším řasy. Jsou tam ježči a žádní lidi....Začínám panikařit. Stoupnu na ježka, začnu ječet, že tam nebudu, že chcu na písek. Naši mě ignorujou. Odkážu je do určitých mezí a utíkám na hlavní pláž. Tam se nedá plavat, tak jdu skákat. Aby ste byli v obraze, skákalo se tam asi z metrul nebo ze tří, to ste si mohli vybrat do asi 1,50 hluboké vody :D .D Nic moc :D Ale lepší než ježči. Mám hlad. Jdu za našima, sním oplatky. Odcházím zpět na hlavní pláž. Zabavuju si potápěcí brýle, zjišťuju, že se tam nedá potápět, protože je tam rozvířenej písek. Vzdávám to a jdu zpět za našima. Tam se zbytek dne opaluju. Večer zjišťuju, že mám spálenou p*del. Začínám mírně nervit. Naši se hádají, kdo snědl ty oplatky. Matka je nasraná, já jdu na pláž na "noční procházku" potkám pár Chorvatů kteří nad míma poněkud krátkýma šatama zvedají obočí a pískají. Mám chuť se otočit a lisknout jim. Začínám mít mírnej pocit, že to bude dovolená jak tři ho*na. Jdu zpátky spát.

Pátek 15. 7.

V rodičovstvu se znovu objevila jejich aktivní stránka, odmítají další den strávit válením na pláži, ale vzhledem k horku uznávají, že nikam dál se jim nechce. Bereme auto a vydáváme se na  "autoturistiku", kterou má moje matička tak v oblibě. Dojíždíme na rozcestník. Rodičovstvo vidí ukazatel na maják a jejich aktivní stránka se znovu probouzí. Jedeme podle značek a pak najednou končí silnice a začíná něco-co-se-nedá-nazvat-ani-polňačkou plnou ostrých šutrů. Otec nerví, matka se směje, otec nevrí ještě víc. Po pár kilometrech to vzdáváme otáčíme auto a jedem zpátky. Matička by ale nedopustila aby byl tenhle výlet bez smyslu, proto jedeme na pláž na konci ostrova, kde je k matiččině zklamání už asi 6 aut, to znamená přinejmenším 3 rodiny :D. Uznávám, že je to tam mnohem hezčí. Jsou tam útesy, kameny na pláži, není to vůbec upravovaný, zato to moře je nádherný, kolem ty skály s hnědo-červenou hlínou. Zabavuju potápěčskou výstroj a plavu kolem útesů. Všude je hloubka aspoň 10 metrů a je tam písek a bohudík tam nejsou ježči. Jdu se osušit a kolem druhé  otecko prohlásí, že dýl už tady nebude, protože teď budou největší parna a on se vždycky spálí. (Až na to že největší parna jsou od 12 asi do 15 hodin, takže přes nejvtěší parna jsme tam byli, ale co už :D :D) takže se celá rodinka pakuje a jedeme domů resp do apartmánu.

Sobota 16. 7.

Opět jdeme na stejnou pláž jako ve čtvrtek, akorát že v Sobotu jsme se smířila s ježkama a pořád se potápěla. Odpoledne jsme dala v sázku všechno a celý odpoledne se válela pod přímým slunkem. Fáájn :) Kupodivu jsem se moc nespálila.

Neděle 17. 7.

Otec rodince oznámí, že pan-co-mu-patří-ten-apartmán řekl, že musíme v pondělí brzo ráno odjet (brzo je pro mě 10 hodin :D), počítala jsem že se ještě v pondělí vykoupem, ale asi nic, nóó. Ráno se zvedne celkem slušnej vítr a jinak klidný moře se promění v divokou vodní plochu plnou bilých hřebínků vln. Skoro celej den mě bavio do nich skákat a ,když mě to omrzelo, tak jsme se válela na pláži. Večer jsme pobalili pár těch tašek co nám zbylo a jdeme spát. Já se opět vydávám na noční procházku a potkávám pár přiopilých starých nadžených Chorvatů, co ná mě opět pořvávaj něco tou svou chorvatskou hatmatilkou. Chvíli se máchám nohy v moři ale pak jdu spát.

Tak takhle nějak probíhala naše dovolená.


Tak se mějte

K.

Ať žije, Jugoslávie :D :D

12. července 2010 v 22:25 | K.
Zítra vyrážíme do Chorvatska.....Jedeme naslepo, páč

Měli jsme jet do Skotska, ale ejhle! můj nejmilovanější tatík objednal špatné letenky, něbo vlastně ani nevím, prostě tam nejdeme.....Mrzelo ěm to jen chvíli, zase...Ve skotsku sem nebyla v Chorvatsku sem skoro každej rok....Ale přežiju to :-) Aspoň se vrátím a budu pěkně čokoládová.


Tak pěkně záviďte, a držte palce, ať máme pěkné počasí, a ať seženeme nějakej apartmán :-) a taky ať se vrátím pěkně čokolídová a ne jak rajče....


Tak čůůůůůůůůůs :-) užívejte prázdnin :-)


K.

Budiž ti je země lehká, můj milý kamaráde

10. července 2010 v 22:19 | K.
A pak najednou umřel, prostě, chvíli tu s námi pobyl, ale pak si "ten nahoře, co to všechno řídí" řekl, že už si užil dost a vzal mi ho, a co já teď? Ale nedomyslel to, nedomyslel že na něj budu vzpomínat, že pro něj budu plakat, že na něj budu myslet, a že na něj nezapomenu. Nechápu proč mi to udělal, proč teď, teď, když Terezka je pryč, všechno se mi hroutí pod rukama a k tomu ho ještě nechá umřít.

Proč mi to dělá?

Jo, umřel mi osmák,naši to hází na mě, jak je jejich zvykem. Nedokážou si připustit, že ho na to slunko dala matka.
Myslí si že je to kvůli tomu, že jsme neschopná, blbá, vypatlaná a takhle bych mohla ještě hodně dlouho pokračovat.
Fajn, pobrečela jsem si, pak jsme šla s kámoškou na koupák, a naši mi po vstupu do bytu vmetli do obličeje, že je mi to úplně jedno, že mi umřelo zvíře, že jsem se o něj nestarala, že jsem neschopná, že jsme mu nedávala najíst, a že jsme se teda hodně rychle otřepala.
Co mám podle nich dělat? Brečet ještě další půl roku? Ne to fakt nechci. Jasně je mi to líto, a jak, nejdřív jsem ho vyhodila do popelnice, ale z pocitu viny jsem ve tmě šmátrala v odpadcích, abych našla to tuhý tělíčko, který bylo ještě prohřátý z poledního slunka, který to nejspíš všechno zavinilo, abych mu šla udělat hrobeček, přišlo mi to dětinský, ale prostě jsem to udělala. P příchodu domů mě naši (resp. matka) seřvala, že jsem neschopná, co si o sobě myslím, že kvůli mě lepíá celá kuchyň, jenže.....
Taťka odjel kamsi, a mamka byla v lázních, zrovna jsem si dávala řasenku, když sem slyšela ránu.
Super...maminčina úžasná bezová šťáva kvasila a praskla. Mlíko mělo tolik štěstí, že se jí připletlo do cesty, takže prasklo s ní. Ze skříně se začala valit pěna smíchaná s mlíkem a v kuchyni nastala pohroma, celý jsme to rychle vytřela, vyklidila celou jednu poličku s chlastem (panebože, kolik tam toho naši schovávaj! :D) utřela všechny láhve, vytřela zem, ale matc to bylo málo, protože přišla do kuchyně, a ve skříni to lepilo.

Promiň má nejmilejší matko, že jsem se opravdu s mopem nedostala do nejzazších rohů skříně. Hluboce se ti omlouvám, že jsi neschopná udělat tu bezovou šťávu dobře,a že ti vykvasila a bouchla, ale jistě za to můžu já!!!! Všechno je jen moje chyba! Klaním se před tvojí dokonalostí matko!

No, a to bude asi pro dnešek všechno .....

K.

Ne!

7. července 2010 v 13:50 | K.
Mám tolik času, že bych se v něm mohla utopit. Za hodinku a půl jedu s kámoškou do Brna, ale vůbec se mi nechce :-(

Můj pokoj vypadá fakt pěkně. Hned bych se nastěhovala. Uprostřed pokoje je hromada krabic, skříně jsou prázdný, už 2 dny ležím na matraci, všechny plakáty jsem ze vzteku strhala.

A pak přišla ta kouzelná věta

Bude se malovat, Kájo.

Můj pokoj vypadá už od mých 5 narozek pořád stejně a to - vyblitá žlutá (velice obezřetný krok osd mého laskavého rodičovstva, protože se hodí ke všemu, takže nemuseli nic moc vymýšlet), k tomu obyčejný dřevěný doplňky červenej koberec, starej klavír přeplněná knihovna knížkama typu "Císařovi nové šaty" a podobný knížky, na který jsem se nepodívala  už pěknou řádku dní/let. Pak je tu ještě jedna skříň plná kosmetiky, gumiček, hřebenů, fénů, apod. :-D
Že by se mi sem někde vlezlo olečení o tom nemluvím.

Každopádně na jedné stěně bude fototapeta, jedna stěna bude tmavě fijajová, další dvě světle fijajový a ta pod tapetou bude bílá. Nějakej extra převrat v nábytku nečekám, ale aspoň jsem se konečně dostala k tomu, abych vyházela všechny ty věci, se kterýma si už prostě nehraju. I když - já si už nehraju s ničím.

Teď ale nevím jestli se mám radovat. Nějak mě to všechno sere. Ano, už zase.

Slyšeli jste tu novou písničku od Bena Cristovaa (nebo jak se to kurva skloňuje) "Give me some more" ? jestli ne tak si ji pusťte. Cocottce ji nedoporučuju, té se líbit nebude :-DTeda, ne že byhc měla něco proti tvýmu stylu, ale myslím že takovej Ben Cristovao, tě fakt do kolen nedostane :-D


Tak se zase mějte a doufejte že se objevím :-D


Pá.