Bon voyage!

20. července 2010 v 12:34 | K.
Vrátila jsem se z Chorvatska s pěknýma vzpomínkama :)

Středa 14. 7

Kolem 9 hodiny ráno jsme dojeli do apartmánu, mamka trapčí, snaží se domlouvat s lidmi co jim apartmán patří Chorvatsky, plete tam Angličtinu, znechuceně odcházím obhlídnout pláž. Za půl hodiny dojde zbytek rodiny a celej den se válíme na pláži. Za tmy jdu ven, sednout si na molo, po pěti minutách si přisednou asi 2 metry ode mně přiopilí borci a začnou mi nabízet chlast. Se slovy "ne díky" si odsednu, oni to zřejmě nepochopí a dál si melou něco v tý svý hatmatilský chorvatštině. Znechuceně si odsedám ještě o kousek dál, oni se opět přisunou. Zvedám se a odcházím.

Čtvrtek 15. 7.

Naši začnou nervit, protože nechcou být na hlavní pláž, protože je tam moc lidí, takže se přesouváme asi o 50 metrů dál za přístaviště, kde není písek v moři ani na pláži ale zase je tam moře průhlednější. Po 10 metrů je asi metr širokej pás řád přes kterej se musí projít. nesnáším řasy. Jsou tam ježči a žádní lidi....Začínám panikařit. Stoupnu na ježka, začnu ječet, že tam nebudu, že chcu na písek. Naši mě ignorujou. Odkážu je do určitých mezí a utíkám na hlavní pláž. Tam se nedá plavat, tak jdu skákat. Aby ste byli v obraze, skákalo se tam asi z metrul nebo ze tří, to ste si mohli vybrat do asi 1,50 hluboké vody :D .D Nic moc :D Ale lepší než ježči. Mám hlad. Jdu za našima, sním oplatky. Odcházím zpět na hlavní pláž. Zabavuju si potápěcí brýle, zjišťuju, že se tam nedá potápět, protože je tam rozvířenej písek. Vzdávám to a jdu zpět za našima. Tam se zbytek dne opaluju. Večer zjišťuju, že mám spálenou p*del. Začínám mírně nervit. Naši se hádají, kdo snědl ty oplatky. Matka je nasraná, já jdu na pláž na "noční procházku" potkám pár Chorvatů kteří nad míma poněkud krátkýma šatama zvedají obočí a pískají. Mám chuť se otočit a lisknout jim. Začínám mít mírnej pocit, že to bude dovolená jak tři ho*na. Jdu zpátky spát.

Pátek 15. 7.

V rodičovstvu se znovu objevila jejich aktivní stránka, odmítají další den strávit válením na pláži, ale vzhledem k horku uznávají, že nikam dál se jim nechce. Bereme auto a vydáváme se na  "autoturistiku", kterou má moje matička tak v oblibě. Dojíždíme na rozcestník. Rodičovstvo vidí ukazatel na maják a jejich aktivní stránka se znovu probouzí. Jedeme podle značek a pak najednou končí silnice a začíná něco-co-se-nedá-nazvat-ani-polňačkou plnou ostrých šutrů. Otec nerví, matka se směje, otec nevrí ještě víc. Po pár kilometrech to vzdáváme otáčíme auto a jedem zpátky. Matička by ale nedopustila aby byl tenhle výlet bez smyslu, proto jedeme na pláž na konci ostrova, kde je k matiččině zklamání už asi 6 aut, to znamená přinejmenším 3 rodiny :D. Uznávám, že je to tam mnohem hezčí. Jsou tam útesy, kameny na pláži, není to vůbec upravovaný, zato to moře je nádherný, kolem ty skály s hnědo-červenou hlínou. Zabavuju potápěčskou výstroj a plavu kolem útesů. Všude je hloubka aspoň 10 metrů a je tam písek a bohudík tam nejsou ježči. Jdu se osušit a kolem druhé  otecko prohlásí, že dýl už tady nebude, protože teď budou největší parna a on se vždycky spálí. (Až na to že největší parna jsou od 12 asi do 15 hodin, takže přes nejvtěší parna jsme tam byli, ale co už :D :D) takže se celá rodinka pakuje a jedeme domů resp do apartmánu.

Sobota 16. 7.

Opět jdeme na stejnou pláž jako ve čtvrtek, akorát že v Sobotu jsme se smířila s ježkama a pořád se potápěla. Odpoledne jsme dala v sázku všechno a celý odpoledne se válela pod přímým slunkem. Fáájn :) Kupodivu jsem se moc nespálila.

Neděle 17. 7.

Otec rodince oznámí, že pan-co-mu-patří-ten-apartmán řekl, že musíme v pondělí brzo ráno odjet (brzo je pro mě 10 hodin :D), počítala jsem že se ještě v pondělí vykoupem, ale asi nic, nóó. Ráno se zvedne celkem slušnej vítr a jinak klidný moře se promění v divokou vodní plochu plnou bilých hřebínků vln. Skoro celej den mě bavio do nich skákat a ,když mě to omrzelo, tak jsme se válela na pláži. Večer jsme pobalili pár těch tašek co nám zbylo a jdeme spát. Já se opět vydávám na noční procházku a potkávám pár přiopilých starých nadžených Chorvatů, co ná mě opět pořvávaj něco tou svou chorvatskou hatmatilkou. Chvíli se máchám nohy v moři ale pak jdu spát.

Tak takhle nějak probíhala naše dovolená.


Tak se mějte

K.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenny Lenny | Web | 20. července 2010 v 13:22 | Reagovat

Co to tam píšeš za kraviny? :D Tak tys mně napsala že se vracíš 20. a já jsem to nějak neuvědomila si (pěknej slovosled). Promiň, nemám teď moc čas, ale pak si to celý přeču a "vokomentím" :D.

2 Kája Kája | Web | 20. července 2010 v 13:41 | Reagovat

Tak teda díky, Leni, fakt díky :D :D Však my sme se měli vrátit 20, ale oni nás vyhodili dřív :D Takže u včera :) Jojo, pěkná čeština :D

3 Pauleen Pauleen | Web | 20. července 2010 v 14:46 | Reagovat

Tak aspoň jsi měla o zábovu a "dobrodružství" postaráno:D

4 Vendy Vendy | Web | 20. července 2010 v 19:50 | Reagovat

Koukám že byla sranda. Ale aspoň na tom jednom místě sis zaplavala... ale nezoufej, příští dovča může být lepší. Docela mě pobavily ty oplatky... :-) A ježci a medúzky jsou zákeřní, to je fakt!
K té Slovanské epopeji u mě - je to soubor asi 20 obrovských pláten velikosti asi 8 metrů, na kterých jsou zachyceny význačné dějiny slovanského národa a taky českého národa...má to obrovskou kulturní hodnotu a kdysi to Alfons Mucha přislíbil Praze pod podmínkou, že pro obrazy vystaví extra pavilon, na to se ale Pražáci vykašlali. Pak zmizely obrazy někde v archivu a po válce byly v dost zdevastovaném stavu, nikdo neměl zájem, tak se toho chytli Krumlovští a nechali obrazy zrestaurovat - a vystavovali je v Moravském Krumlově několik desetiletí. Teď by ale Praha chtěla Slovanskou epopej do Prahy, jde o to že léta neměli zájem a najednou je to pro ně nezbytně nutná kulturní památka. A mě štve, že berou Krumlovu věc, která je proslavila a kterou vlastně i oni udrželi v kvalitním stavu.

5 pavel pavel | Web | 20. července 2010 v 20:29 | Reagovat

moc dlouho jste tam nebyli, nebo se pletu? je to tam nudistická pláž že píšeš o spáleném pozadí? :D

6 101% Cocotte 101% Cocotte | Web | 21. července 2010 v 12:03 | Reagovat

No, asi ses měla hezky :-D Super :D

7 Tereza Holíková Tereza Holíková | Web | 21. července 2010 v 12:50 | Reagovat

Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama